9. závod BP 2019 – PopCorn Race – výsledky, report, mapy

Po dvou letech se Brněnský pohár vrátil do kukuřičného bludiště. Počasí vyšlo luxusně, teplota byla tak akorát, a tak jediným zneklidňujícím faktorem pro frontu závodníků, čekajících v pozdním odpoledni na start, bylo slunce, rychle mizející za obzorem.
Klíčem k vítězství byla 150% koncentrace od začátku do konce a schopnost naplánovat postupy bez zbytečného otáčení se u kontrol. To se po celou trať povedlo málokomu, kdo ztratil kontakt s mapou, byl v p…ytli. Kdyby na kontrolách nebyly kódy, jezdili by někteří v bludišti ještě teď :-)… Supersprintu se celkově zúčastnilo 42 závodníků.
V hlavní kategorii to byl boj na ostří kukuřičného klasu, o konečném pořadí rozhodoval nakonec až dojezd a první 3 závodníky dělily v cíli pouhé 2 sekundy. O první místo se podělili Hajousek a Jašík v čase 7:29, těsně před třetím Tišňálem 7:31. Hajousek po třetím místě v roce 2017 prokázal opět svoji extratřídu.
Na Zkrácené trati zvítězil s náskokem Honza Štěpánek v čase 5:47, před Filipem Schwabem v čase 6:45, a Janinkou za 8:01.
V kategorii Mládež obsadili první tři místa Ondra Štěpánek, Víťa Jašek a Kryštof Janík.
Vítězové byly odměněni, jak jinak, než pytlíkem popcornu.
Fotky najdete na FB Poháru, výsledky jsou tady a mezičasy zde, mapy se postupně objeví v sekci Závody.
Velký dík Daně a Jirkovi za super závod, Hajouskovi za vytvoření mapy a samozřejmě Kukuřičákům (www.kukuricaci.cz), za vstřícné jednání a umožnění akce v jejich bludišti…


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *