O co tady jde

Vítáme Vás na stránkách Brněnského poháru MTBO!

MTBO neboli Mountain Bike Orienteering, česky orienťák na horských kolech. Sport pro lidi, pro které je prosté šlapání do pedálů bezduché a málo uspokojující. Více informací o tomto sportu najdete na oficiálních stránkách sekce MTBO Českého svazu orientačních sportů a to speciálně zde – Manuál pro začátečníky.

Brněnský pohár MTBO je bodovaný seriál veřejných tréninků. Nejde o oficiální závodní sérii, ale o akce určené hlavně pro trénink a popularizaci MTBO sportu. V roce 2020 probíhá již devátý ročník poháru.

Brněnský pohár MTBO čerpal při svém vzniku inspiraci z obdobného seriálu Pražské ligy MTBO. Tímto patří našim pražským kamarádům velký dík.

Všechny potřebné informace o jednotlivých závodech najdete dále na těchto stránkách.

Rádi si na svém bajku v klidu zazávodíte? Rádi zkoušíte nová dobrodružství? Chcete otestovat svoje schopnosti a dovednosti, přivodit si silné a nezapomenutelné zážitky? Přečtěte si základní desatero „Jak na to!“, můžete i letmo nahlédnout do pravidel MTBO (mrkněte aspoň na kapitolu 19 „Mezi startem a cílem“) a hlavně se přihlaste a přijeďte otestovat pohodovou atmosféru na některé z našich akcí!

Těšíme se na vás!

A samozřejmě uvítáme vaše dotazy, připomínky a především také aktivní a nadšené přispěvatele a hlavně pořadatele.