4. závod BP – Anthropos – výsledky, mapy, report

4. závod letošní sezony BP proběhl pod taktovkou Petra Uhmanna v Pisárkách za Anthroposem. Kombinace čísel v datu 06.06. a meřítka mapy 1:6000 nasvědčovala, že to nebude žádná legrace. Trať byla našláplá stojkama a ďábelskejma sjezdama, ať už po starých známých, nebo nových, trejlech pro blížící se červencové Mistrovství Evropy v XCO. Největší peklem ovšem byl hlavolam cestiček a singlů, jemuž v rozuzlení některým nepomohlo ani nebývale malé meřítko mapy. A když už se bajkerům podařilo vymotat z pěšinek, museli čelit další výzvě v podobě hloučků malých, zákeřných a směr měnících bajkeřat na tréninku. Koho dostatečně nerozpumpoval ani výšvih na Čertův kopec (fakt se tak jmenuje), mohl se řádně dopumpovat na pump-trailu, který musel každej bajker při vhodně voleném postupu absolvovat.
V závěru této ďábelské nakládačky byla pro bajkery připravena zasloužená občerstvovačka na břehu řeky Svratky. Pohodové oražení a doplnění vyschlého bidonu, se ale pro některé změnilo spíše v marné hledání ztracené kontroly. Někteří odvážnější a ze závěrečného sjezdu adrenalinem napumpovaní ogaři nehodlali marnit čas a vyzvali nervózně vypadajícího rybáře „ať to mlíko navalí“, bohužel bez úspěchu. S ohledem na tento vážný incident musela zasednout Jury a rozhodnout jak s tímto neposedným rybářem naloží. Nakonec bylo rozhodnuto, že do pekla prozatím nepůjde, a také že bude všem závodníků tato kontrola uznána.
A výsledky jsou tedy následující! Na Normálce v opravdu ďábelském tempu jasně zvítězil Pari, před Georgem a Štěpim. Na Zkrácené peklem nejrychleji prolétla Hankina, druhá byla Adéla Chromá a třetí Markéta. V kategorii Mládež zvítězil Kuba Žák, před Ondrou Štěpánkem. V dívkách zvítězila Beata Ryglová.
Pohár pokračuje ve středu 19. června v Kohoutkách, kde pořádá George.
Výsledky jsou k dispozici tady, mapy a postupy přibývají v sekci Závody.


Komentáře

4. závod BP – Anthropos – výsledky, mapy, report — 2 komentáře

  1. Ahojte, je nějaký důvod, proč nejsem ani klasifikován ani případně disk…? 🙂 A to jsem velmi lišácky a zcela zištně pochválil organizátora…:-(

  2. Asi malo nahlas.. 🙂 Napis me please jmeno a kategorii na uhmannp[zavinac]seznam.cz. Mrknu mato. Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *