6. závod BP 2017 – Bobrava – výsledky, report, mapy

ve čtvrtek 29.6. proběhlo již 6.kolo BP. Závod se konal v prostoru údolím říčky Bobravy a zřejmě to byla pro tento terén MTBO premiéra. Jako centrum jsem vybral Radostice jednak proto, že jste toho skoro většina využila k rozjezdu a zahřátí svalů a jednak tam konečně byla funkční hospoda.
Za takřka ideálního letního počasí si mé tratě přijelo vyzkoušet celkem 22 odvážlivců, z toho 2 děti na Mládežnickou trať. Těmi byli sourozenci Bednaříkovi. Nejrychleji trať projel Vilém Bednařík před sestrou Emmou a to jen o 35 sec. rychleji.
Na zkrácené trati si pro vítězství i přes cyklovyhlídku u Ořechova dojela Markéta před Janou Kőnigovou, třetí místo obsadila Katka Schwabová.
A je tu hlavní kategorie: Normální trať. V mužích si nejlépe vedl Štěpi, před letošní štikou poháru Davidem Vedrou o 30 sec. A to David ještě minul poslední kontrolu a při opětovném dojezdu do cíle píchnul. Třetí místo si vyjel Jašík. V ženách se našly 3 odvážlivkyně a nejlépe trať zvládla Martina Tichovská před Adélou Chromou a Marcelou Cenkovou.
Z ohlasů v cíli jsem se dozvěděl že mapa až na pár výjimek vcelku seděla a tratě byli postaveny tak akorát, a že ty kopřivy fakt pálí.
Výsledky jsou tady, mapy se postupně objevují v sekci Závody.
GPS záznamy posílejte KINGovi.

Děkuji za účast a pokud bude čas a chuť, tak se příští rok potkáme zase kousek severně.
Aleš Humlíček

P.S.(poznámka redakce) Aleš je příliš skromný a oproti přehnaným informacím uvedeným v pokynech se účastníci u piva shodli na tom, že to byla super bajkovačka, výhledy byly epické, tratě nebyly vůbec jednoduché, jak by se na první pohled zdálo, kopřivy skoro nepálily (aspoň ty co stratovali vzadu :-)) a mapa až na jeden postup rákosím, na než ale bylo na startu upozorněno, perfektně seděla. Kdo se nechal odradit a nepřijel, udělal chybu!