4. závod BP 2020 – Holedná – pokyny

4. letošní závod Brněnského poháru v režii Adély a Chrobáka proběhne na Holedné. Absolvovat jej můžete v rozmezí středy 3.6. až neděle 7.6., přičemž hlavním závodním dnem, kdy máte možnost využít shromaždiště u Chrobáků na zahradě, případně zajít s kamarády po závodě na pivo, je čtvrtek 4.6.
Připraveny jsou, za pomoci aplikace UsynligO, standardně tři tratě Normálka, Zkrácená a Mládež. Fáborky na kontrolách budou pouze pro kategorii Mládež a to pouze v hlavní závodní den. Změnou oproti předchozím závodům je, že pořadí kontrol je tentokrát volné, tedy trasu si volíte sami.
Mapy si vytiskněte z aplikace, a než se vydáte na závod, přečtěte si pozorně Pokyny.
Doporučení ke správnému nastavení telefonu naleznete v článcích níže, případně Pravidla UsynligO_v3. Kdo neví co je UsynligO a jak funguje, hledá tamtéž.
Kdo dosud nemá v aplikaci nastaveny osobní údaje (pozná to tak, že má ve výsledcích z minulého závodu u svého času místo jména ???), nechť tak prosím učiní, pokud chce figurovat v hodnocení žebříčku BP.
Užijte si to a dodržujte vládní nařízení platná v daný den!

Žebříček BP 2020 po 3 závodech

Po třech odjetých závodech vede v průběžném pořadí na Normálce Pari, o bod před Štěpim, o další bod zpět je přespolní borec Graubna.
Na Zkrácené je na čele Markéta, o bod před Hankinou, na třetím místě průběžného pořadí je Verča Grycová. Kategorie Mládež je hodnocena dle počtu účastí, se dvěma účastmi je aktuálně ve vedení Adriana a Vítek Jaškovi a Ondra Štěpánek.
Celý průběžný žebříček je k dispozici tady: 03zebricek2020.

3. závod BP 2020 – Kohoutovice – report, výsledky, postupy

Třetí závod Brněnského poháru byl svým způsobem přelomový – stále jsme jeli přes aplikaci UsynligO, ale díky uvolnění se začala vracet společenská část, kdy se nemalá část účastníků potkala ve čtvrteční odpoledne a mohla poté vše společně zhodnotit třeba u piva. Na trati se kromě spousty teček muselo bojovat s nemalým počtem korona turistů a jejich čtyřnohých kamarádů.
Na Normálce suverénně vedl Pari, nicméně se mu bohužel nevyhnuly technické problémy. Nakonec proto urval vítězství Štěpi před Honzou Graubnerem a Schwabachem. Se Zkrácenou tratí se nejlépe poprala Markéta U. před Hankinou a Veronikou Grycovou. V kategorii Mládež zvítězil Ondra Štěpánek
Pár lidí stále zůstává v anonymitě (ve výsledcích označeno ???) – proto pokud svůj čas dotyčný poznává, nechť dát obratem vědět pořadateli a výsledky opravíme. Zároveň znovu apelujeme na bezejmenné, aby si v aplikaci po přihlášení dvojím klikem na symbol panáčka zadali osobní údaje.
Výsledky závodu jsou k dispozici zde.

Pod odkazy níže můžete sledovat „ocásky“, tj. postupy všech závodníků, kteří si nahráli do aplikace Livelox svůj gpx záznam.
Je možné pustit si celý závod jako by se jel hromadným startem (Replay), analyzovat závod postup po postupu (Legs), nebo se třeba jen podívat na tabulku mezičasů na jednotlivých kontrolách (Table).
3.BP Livelox – Normálka
3.BP Livelox – Zkrácená
3.BP Livelox – Mládež

Díky za účast, George

3. závod BP 2020 – Kohoutovice – pokyny

Další, již třetí letošní, závod nachystal George v Kohoutovicích. Absolvovat jej můžete v rozmezí středy 20.5. až neděle 24.5., hlavním závodním dnem, kdy máte největší šanci potkat své kamarády a ostatní účastníky a po závodě zajít na pivo, je čtvrtek 21.5.
Připraveny jsou, za pomoci aplikace UsynligO, standardně tři tratě Normálka, Zkrácená a Mládež. Fáborky na kontrolách budou pouze pro kategorii Mládež a to pouze v hlavní závodní den.
Mapy si vytiskněte z aplikace, a než se vydáte na závod, přečtěte si pozorně Pokyny.
Doporučení ke správnému nastavení telefonu naleznete v článcích níže, případně Pravidla UsynligO_v3. Kdo neví co je UsynligO a jak funguje, hledá tamtéž.
Užijte si to a hlavně důsledně dodržujte vládní nařízení platná v daný den!

Pravidla BP 2020 od 3. závodu dále

– závody pokračují v dosavadním formátu s možností absolvování daného závody vždy od středy do neděle daného týdne, s tím že pro podporu sociální stránky Brněnského poháru bude vždy stanoven hlavní závodní den, resp. odpoledne (středa nebo čtvrtek dle kalendáře), kdy je možno setkat se s ostatními účastníky a po závodě sednout na pivo
– měření času a průjezdu kontrolami zůstává primárně prostřednictvím mobilní aplikace UsynligO (online výsledky a mezičasy),
– mapy s tratěmi jsou v aplikaci zveřejněny vždy před prvním závodním dnem a každý si je z aplikace nadále tiskne individuálně
ujistěte se, že máte správně nastaven telefon a aplikaci dle aktualizovaných pokynů k UsynligO a že mají v aplikaci vyplněny osobní údaje (dvojklik na symbol panáčka po přihlášení do aplikace).
– komu na telefonu aplikace UsynligO nefunguje, nebo mu aplikace nezaznamená průjezd některou z kontrol, pošle gpx záznam svého závodu večer po závodě pořadateli
– kdo nemá možnost záznamu GPS může závodit, čas si změří sám a průjezd všemi kontrolami potvrdí přísahou na holý pupek
kontroly tratí Normálka a Zkrácená nejsou v terénu nijak označeny, průjezd kontrolou potvrzuje aplikace zavibrováním a zvukovým signálem
na kontroly trati Mládež jsou po dobu hlavního závodního dne pověšeny z výchovného důvodu fáborky, i zde platí, že průjezd kontrolou je potvrzen aplikací zavibrováním a zvukovým signálem
– pořadatel může výjimečně změřit čas účastníkům kategorie Mládež, kteří nemají možnost použít UsynligO, tito závodníci pak absolvují trať „na dotek fáborků“.
– kdo nemá na telefonu zpřístupněna data, může požádat kamaráda, nebo rodiče o zapůjčení přístupu na data pro spuštění aplikace na startu prostřednictvím mobilního hotspotu. Pro samotný závod již mobilní data nejsou potřeba, stačí funkční GPS v telefonu.
– kdo má zájem publikovat svoje postupy, založí si zdarma účet na webu Livelox a nahraje po každém závodě svůj gpx záznam (buďto gpx vygenerované po dojezdu přímo aplikací UsynligO, nebo oříznutý gpx záznam z telefonu, nebo hodinek), aby pak mohl analyzovat svoje postupy a podívat se kde to zazdil, nebo ostatní přechytračil
– účastníci se řídí nařízeními a omezeními Vlády ČR platnými v daný den závodu

2. závod BP 2020 – Bílovice / Zadní Hády – výsledky a postupy

Výsledky 2. závodu jsou k dispozici zde.
Ti kdo se přihlásili ke svým bezejmenným výsledkům byly doplněni, v jedno případě musela zasednout jury. Tři účastníci zůstali v anonymitě.

Pod odkazy níže můžete sledovat „ocásky“, tj. postupy všech závodníků, kteří si nahráli do aplikace Livelox svůj gpx záznam, nebo jej poslali Jašíkovi a ten tak učinil ze ně.
Je jich tam spousta a je to docela zábava, někteří z účastníků (včt autora tohoto článku) zjevně potřebují své orientační návyky po zimě ještě trochu oprášit :-).
2.BP Livelox – Normálka
2.BP Livelox – Zkrácená
2.BP Livelox – Mládež

Dozvuky 2. závodu BP / doplnění osobních údajů / úprava organizačních opatření

Máme za sebou druhý a nutno říci, že velmi povedený závod BP, uspořádaný Jašíkem na Hádech opět za pomoci aplikace UsynligO.
Celkem si ve třech kategoriích zazávodilo rekordních 56 účastníků. Bohužel ne všichni mají u svého výsledku v aplikaci uvedeno svoje jméno, což poněkud komplikuje vydání výsledků ;-). Žádám tedy všechny, aby si v aplikaci zkontrolovali, že mají jméno, nebo přezdívku řádně zadané (po přihlášení do UsynligO dvojklik na ikonu panáčka, aktualizovat údaje a uložit). Kdo jméno u výsledku zadáno nemá a chce být uveden ve výsledcích, plus chce aby mu byl závod započten do letošním žebříčku, obratem mi sdělí který čas mu patří, ti kdo mají kvůli případnému selhání aplikace závod uveden jako nedokončen nebo diskvalifikován, nebo se jim u výsledku ukazuje jiný čas, nebo počet kontrol, než dle svého měření dosáhli, dají mi taktéž obratem vědět spolu s gpx záznamem jejich výkonu (nebo odkazem na Livelox). Výsledky závodu budou vydány ve středu 13.5. večer, na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

3. závod BP pořádá George za týden v Kohoutovicích. Jelikož dochází k postupnému uvolnění Corona-omezení, rádi bychom vrátili Brněnskému poháru kromě sportovního také společenský rozměr, tj. možnost sednout si po závodě na pivo a rozebrat postupy, nebo jen tak pokecat. Zároveň bychom rádi zůstali u vymožeností, které aplikace UsynligO a Livelox poskytují (automatické měření časů, včt mezičasů, možnost online sledování průběhu závodu a nahrání gpx souborů s postupy). V průběhu týdne proto budou vydány aktualizované pokyny k organizaci BP – sledujte web poháru.

2. závod BP 2020 – Bílovice / Zadní Hády – pokyny

Druhý letošní závod připravil Jašík a je k dispozici, od úterý 5.5. do neděle 10.5., na Zadních Hádech.
Připraveny jsou, opět za pomoci aplikace UsynligO, tři tratě Normálka, Zkrácená a Mládež.
Mapy si vytiskněte z aplikace, a než se vydáte na závod, přečtěte si důkladně pokyny stavitele.
K občerstvení po závodě je možno využít výdejní okno Bílovické sokolovny.
Doporučení ke správnému nastavení telefonu naleznete v článcích níže. Kdo neví co je UsynligO a jak funguje, hledá tamtéž.
Užijte si to a hlavně důsledně dodržujte vládní nařízení platná v daný den!

1. závod BP 2020 – Vranov – výsledky, report, postupy

máme za sebou první závod Brněnského poháru 2020, který za pomoci aplikace UsynligO, uspořádal KING na mapě Babí Lom s centrem u samoobčerstvovny Na Gruntě.
S nástrahami náročných tratí se v rozmezí úterka až neděle uplynulého týdne vypořádalo celkem 27 závodníků. I přes rozsáhlou těžbu v prostoru byly ohlasy vesměs pozitivní.
U třech účastníků aplikace nezafungovala zcela bezchybně, nicméně po dodání GPS záznamu (a příslibu panáku karibského rumu na závěrečném večírku :-)) jim byl výsledek uznán.
Na Normálce zvítězil Pari před Štěpim a Schwabachem, na Zkrácené trati Markéta U., před Šafim a Filipem Schwabem.
Výsledky jsou k dispozici v aplikaci, nebo zde v PDF.
Postupy všech účastníků, kteří nahráli gpx log na Livelox, si můžete prohlédnout zde: Normálka a Zkrácená.
Druhý závod připravuje Jašík na Zadních Hádech a k dispozici bude od 5. do 10. května.